Jak wybrać najlepszą polisę narciarską? Rozszyfrowujemy skróty z umów

10.02.2020

Polisa narciarska to produkt, który okazuje się niezwykle przydatny dla wszystkich fanów szalonych zjazdów po stokach. W jaki jednak sposób wybrać najlepszą ofertę i nie dać się nabić w butelkę? W dzisiejszym tekście rozszyfrowujemy najpopularniejsze skróty, które pojawiają się w umowach ubezpieczeniowych.

Poznaj najpopularniejsze skróty
Ubezpieczyciele korzystają ze specyficznego “szyfru”, który nie zawsze jest znany klientom. Właśnie dlatego postanowiliśmy dla Ciebie rozwinąć najpopularniejsze skróty i ułatwić wybór odpowiedniej oferty.

KL – koszty leczenia
KR – Koszty Ratownictwa i Poszukiwań
ASS – Assistance
NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków
OC – Odpowiedzialność Cywilna
BP – Bagaż Podróżny
SS – Sprzęt Sportowy

KL, KR i ASS – Bez tego ani rusz
Ubezpieczenie kosztów leczenia jest najważniejszym elementem ubezpieczenia narciarskiego. Pamiętaj, że w wielu zagranicznych kurortach nie ma dostępu do publicznej opieki zdrowotnej ze względu na odległość od dużych miast. Najczęściej w takich miejscach można znaleźć tylko prywatne kliniki, których usługi są bardzo drogie i raczej nie przystające do realiów, panujących w Polsce. Polisa narciarska powinna również zawierać ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwań w górach. Dobrze też zaopatrzyć się również w pakiet Assistance.

NNW, bo wypadki się zdarzają
Zazwyczaj ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest zawarte już w podstawowym ubezpieczeniu narciarskim, ale bywa też tak, że tego typu pakiet trzeba oddzielnie dokupić. Pamiętaj, żeby upewnić się, że NNW gwarantuje Ci kompleksową opiekę w razie nagłej choroby lub wypadku, który wymaga leczenia.

OC – czasami to Ty jesteś sprawcą
Wypadki chodzą po ludziach i to nie zawsze Ty musisz być ofiarą. Czasami zdarza się, że dojdzie do niebezpiecznego zdarzenia wyłącznie z Twojej winy. Co wtedy? Jeśli osoby trzecie będą poszkodowane materialnie lub fizycznie ubezpieczyciel pokryje koszty ewentualnych odszkodowań. Ważne jednak jest to, byś spisał z poszkodowanymi stosowne porozumienie, które sprawi, że cała procedura wypłat będzie mogła odbyć się bez udziału sądu.

BP i SS – chroń swój dobytek
Na lotnisku nie trudno o zagubienie lub kradzież bagażu i sprzętu sportowego. Jeśli spotka Cię tego typu sytuacja, będziesz mógł zwrócić się do ubezpieczyciela o pomoc. Wystarczy tylko, że przedstawisz rachunki, które udokumentują zakup rzeczy niezbędnych do kontynuowania wakacji. Po krótkim czasie należne odszkodowanie wpłynie na Twoje konto. Ważne jednak jest to, by całe zdarzenie nie było spowodowane Twoim zaniedbaniem lub celowym działaniem. Najlepsze ubezpieczenia na narciarski wyjazd porównasz na https://www.polisanarciarska.pl/

Podsumowanie
Polisa narciarska to kompleksowy produkt, który pomoże Ci uchronić się przed przykrymi skutkami niektórych zdarzeń. Dzięki polisie zyskasz wiele spokoju i nie będziesz musiał martwić się tym, że coś Ci się przytrafi. Pamiętaj jednak, by przed podpisaniem umowy przeczytać dokładnie OWU (Ogólne Warunki Umowy).

Wydawca, Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Fecko
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN