Wycieczka krajoznawcza skończyła się dla Słowaków sankcjami i przymusową kwarantanną

15.04.2020

Zrobili sobie nielegalną wycieczkę do Polski, a na granicy złapała ich Staż Graniczna. Chodzi o dwóch cudzoziemców, których zatrzymano w miejscowości Konieczna, w powiecie gorlickim. Mężczyźni chcieli tu przekroczyć granice polsko-słowacką.

Pogranicznicy trafili na Słowaków w trakcie patrolu. 37- i 48-latek tłumaczyli, że przeszli na polską stronę w trakcie wycieczki krajoznawczej. A chcieli zobaczyć przygraniczny cmentarz wojskowy.

Patrol na miejsce wezwał Straż Pożarną z Gorlic, która przeprowadziła kontrolę sanitarną mężczyzn. Za nielegalne przekroczenie granicy na mężczyzn nałożono sankcję karne, a późnym popołudniem w rejonie przejścia granicznego w Barwinku cudzoziemców przekazano stronie słowackiej. Mężczyźni znajdują się już w kwarantannie, w której spędzą 14 dni.

Przypominamy, że w związku z przywróconą tymczasowo kontrolą graniczną przekraczanie granicy z Republiką Słowacji możliwe jest obecnie wyłącznie w dwóch wyznaczonych do tego miejscach. W województwie małopolskim jest to przejście drogowe Chyżne-Trstena, a w województwie podkarpackim Barwinek- Vysny Komarnik.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN