Wycieczka rowerowa dla tej rodziny skończyła się kwarantanną i mandatem

09.06.2020

W Izbach w gminie Uście Gorlickie po raz kolejny nielegalnie przekroczono granicę. Tym razem zatrzymani przez Straż Graniczną zostali ojciec i jego dwaj nastoletni synowie.

Leżąca na granicy polsko-słowackiej, niska przełęcz Beskid nad Izbami w gminie Uście Gorlickie to łatwy punkt górskich i leśnych wycieczek. Tak było też ostatnio, kiedy funkcjonariusze Straży Granicznej z Tarnowa zatrzymali polskich rowerzystów, 48-latka z dwójką synów. Jak tłumaczył ojciec, mieli oni stracić orientację i zjechać na Słowację, po czasie jednak zawrócili i wrócili na teren Polski.

Tłumaczenia nie przyniosły efektu, bo mężczyzna, jako opiekun osób nieletnich został ukarany mandatem w wysokości 300 złotych. Straż graniczna musiała też zastosować procedury i przeprowadziła trzem rowerzystom badania pod kątem ewentualnego zakażenia COVID-19. Nie stwierdzono u nich gorączki i innych objawów. Dane cyklistów wprowadzono do elektronicznej ewidencji sanitarnej. Dodatkowo, według obowiązujących przepisów będą oni musieli przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową.

Od początku zamknięcia w marcu granicy polsko-słowackiej, nielegalnie przekroczyło ją 30 osób. Obecnie w województwie małopolskim granicę nadal można przekraczać tylko na przejściu w Chyżnem”

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN