Wycieczki do lasu coraz bardziej popularne. Trzeba pamiętać o prawidłowym zachowaniu

07.03.2021

Coraz więcej mieszkańców regionu wybiera lasy na miejsce spacerów i relaksu. W pandemii te miejsca cieszą się obecnie dużym powodzeniem. Pozytywnie na nasze samopoczucie wpływa piękno przyrody.

Leśnicy zapraszają do lasów, jednocześnie przypominając o właściwym zachowaniu w środowisku przyrodniczym.

Dbajmy o czystość w lesie i zabierajmy śmieci ze sobą – przypomina Grzegorz Wojtanowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Gromnik.

My co roku wywozimy z lasu ogromne ilości śmieci, pomimo, że każdy ma umowę spisaną i śmieci wywozi, więc trudno sobie wyobrazić jak można w tych czasach śmieci do lasu znosić. Stąd prośba, apel, ażeby przede wszystkim nie zaśmiecać. Jeżeli nawet nie ma miejsca na składowanie śmieci, to zabierzmy je ze sobą.

Apelujemy, aby uszanować mieszkańców lasu i nie hałasować – dodaje Grzegorz Wojtanowski. – Przyroda lubi ciszę, spokój, ważne jest też, aby nie płoszyć zwierzyny. Zwierzynę można obserwować, ale trzeba być cicho, żeby ją nie płoszyć, wtedy można więcej atrakcji w przyrodzie zobaczyć.

Na terenie Nadleśnictwa Gromnik na wiosenne spacery warto się wybrać do tuchowskiego lasu. Nadleśniczy poleca również lasy w miejscowości Lubinka, w Borowej na terenie gminy Zakliczyn czy w Jastrzębi.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN