Wycieczki po Zakopanem i okolicach

08.04.2021

Po pewnym czasie urlopu spędzanego w Zakopanem entuzjazm związany ze zdobywaniem szczytów może ustąpić miejsca wszelkim bólom spowodowanym pieszymi wędrówkami. Jest jednak sprawdzony sposób na to, co robić, żeby się nie nudzić i żeby nie stracić dnia na bezsensowne leżakowanie w pokoju hotelowym. Odpowiedzią są jednodniowe wycieczki.

Nie taki kajak straszny

W Zakopanem atrakcji jest niemało – to przyzna prawdopodobnie każdy, kto choć raz odwiedził to miasto. Jedną z nich pośród jednodniowych wycieczek jest z pewnością spływ Dunajcem. Sprawdzi się zarówno jako zajęcie dla osób podróżujących samotnie, jak i dla rodzin z dziećmi. Będąc w Zakopanem, aż żal nie wykorzystać niedużej odległości dzielącej to miasto od Pienin – a to właśnie to pasmo górskie można podziwiać, płynąc tradycyjną tratwą. Do zobaczenia jest o wiele więcej niż tylko przejrzysta woda Dunajca: unikalne formacje skalne, wszelkie dzieła matki natury w postaci przyrody czy sam przewodnik, który niejednokrotnie uraczy słuchaczy miejskimi legendami. Wycieczka z prawdziwym Flisakiem, który z pewnością zadba o komfort podróży i opowie ciekawe anegdotki, to prawdziwa frajda.

Morskie Oko, czyli widok, który musisz zobaczyć

Punktem obowiązkowym każdego, kto odwiedza Zakopane, powinno być zobaczenie Morskiego Oka – polodowcowego jeziora, które tworzy jeden z najpiękniejszych scen w Tatrach. To jedno z tych jezior, którego widok zapada w pamięci do końca życia – dlatego warto jest znaleźć lukę w planie urlopowym, by wybrać się w to miejsce. Do Morskiego Oka prowadzi jedna z łatwiejszych tras, co powoduje, że jest chętnie odwiedzane przez wielu turystów. Jezioro polodowcowe, w odbiciu którego zobaczyć można wysokie góry, stanowi świetny widok na pamiątkowe zdjęcia. W pobliżu znajduje się też jedno z najbardziej znanych schronisk turystycznych – z jego podnóży ujrzeć można wysokie Rysy, a nawet podjąć wyzwanie w postaci ich zdobycia. Więcej informacji dostępnych na stronie https://www.zakopaneatrakcje.info/.

Rowerowe wycieczki górskie? W sam raz na letni dzień!

Jeśli tylko masz wolnych kilka godzin w ciągu (koniecznie słonecznego) dnia, z którymi nie masz pojęcia co zrobić, wybierz się na zjazd rowerem. Jednodniowe wycieczki obejmują różne trasy, w tym między innymi z Gubałówki na Krupówki, co może być niesamowitym przeżyciem dla wielu osób. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie i przed podjęciem wyzwania wypożyczyć kask, który ochroni przed ewentualnym upadkiem. Zjazd rowerem to jedna z tych atrakcji Zakopanego, które cieszą się największą popularnością wśród przyjezdnych. Trudno się dziwić – to coś, co z pewnością można zapamiętać na długo.

Atrakcje w Zakopanem – dla kogo jednodniowe wycieczki?

Dla każdego! To świetna opcja na poznanie samego Zakopanego od podszewki, ale także jego okolic. Jest to przede wszystkim możliwość zaplanowania urlopu nieco wcześniej, ale ponadto plan awaryjny w razie wystąpienia komplikacji związanych z innymi atrakcjami. Wycieczki jednodniowe, zwłaszcza latem, są zależne od pogody – dlatego trzeba brać pod uwagę wszystkie okoliczności.

Wydawca, Artykuł powstał przy współpracy partnera zewnętrznego
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN