Wyciek Ropy do rzeki został już opanowany

08.08.2019

Wyciek ropy do rzeki Sękówka został już opanowany. Substancja, która znalazła się w wodzie nie zagraża rybom i innym żyjącym tu zwierzętom – przekonuje Marcin Barczyk ze Straży Pożarnej w Gorlicach. Jak wiecie z naszych wiadomości, w miejscowości Ropica Górna w powiecie gorlickim doszło do samoistnego wycieku ropy. Zaczęła ona wydostawać się na powierzchnię bezpośrednio w korycie rzeki. Na miejscu pracowali strażacy z OSP Wysowa i JRG w Gorlicach

– Stwierdzono, że ten wyciek nie jest niedużych rozmiarów i jest to naturalne zjawisko, więc te działania zostały zakończone. Rękawy sorpcyjne zostały zdjęte i na końcu tę część, która była troszkę zanieczyszczona ropą, zmyto przy pomocy środka neutralizującego substancje ropopochodne.

Tego typu samoistne wycieki ropy czy gazu na terenie powiatu gorlickiego nie należą do rzadkości. W kwietniu na jednej z działek w Sękowej musieli interweniować strażacy, a także służby PGNiG. W kontrolowany sposób podpalono ulatniający się gaz, a cały proces zabezpieczania nieczynnego odwiertu trwał ponad 40 dni.

Posłuchaj:
Marcin Barczyk
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN