Wyciek substancji do rzeki Biała. Nie wiadomo skąd pochodzi

18.09.2020

Strażnicy miejscy z Tarnowa natknęli się podczas piątkowego patrolu na niezidentyfikowaną białą substancję, która wpływa do rzeki Biała. Wyciek ma miejsce zaraz przy torach kolejowych za Zakładami Mechanicznymi.

Jak udało się nam dowiedzieć, do służb w tej sprawie interweniowali także mieszkańcy Tarnowa.

Biała substancja jest widoczna zaraz od ulicy Warsztatowej, kiedy zaczyna się otwarty rów – mówi zastępca komendanta Straży Miejskiej w Tarnowie Zofia Hebda. –  Patrol rowerowy Straży Miejskiej przejeżdżając ulicą Kassali w rejonie mostu kolejowego na rzece Białej zauważył wyciek białej substancji z rowu biegnącego wzdłuż ulicy Kassali. W związku z tym, że tego jest dużo ponieważ rów biegnie na całej długości ulicy Kassali i na całej długości jest on zanieczyszczony białą substancją strażnicy poinformowali Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który dalej będzie zajmował się sprawą.

Jak dodaje zastępca komendanta Straży Miejskiej w Tarnowie możliwe, że będzie konieczne otworzenie studzienek kanalizacyjnych w mieście w celu znalezienia źródła wycieku.

Jak informuje radio RDN Małopolska kierownik tarnowskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Krystyna Gołębiowska, pracownicy WIOŚ pobrali próbki substancji.

Do momentu poznania wyników badań nie udziela dodatkowych informacji.

Posłuchaj:
Zofia Hebda
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN