Jak wygląda nauka zdalna przedmiotów praktycznych?

06.04.2020

Od 25 marca wszystkie szkoły podstawowe, średnie, ale także uczelnie wyższe obowiązuje nauka zdalna. Szkoły są zamknięte.

Sytuacja mocno skomplikowała się dla szkół technicznych i zawodowych. Tam uczniowie uczą się też przedmiotów praktycznych.

Nasi wychowankowie przesyłają między innymi filmy jak wykonują prace – mówi Andrzej Mizera dyrektor Ochotniczych Hufców Pracy.

– Przede wszystkim opiera się to o kontakt zdalny z uczniami, który jest bardzo dobry. Wykorzystujemy wszelkie możliwe,dostępne narzędzia online, potworzyliśmy grupy na Facebook’u, kontaktujemy się też w sposób telefoniczny. Uczniowie mają przesyłane tematy, które w miarę możliwości mogą przerabiać. Łatwiej na pewno fryzjerkom i cukiernikom pewne rzeczy zgłębiać w domu, ciężej budowlańcom, czy przyszłym ślusarzom.

Jak dodaje, podopieczni OHP znajdują się pod ciągłą opieką pedagogiczną.

Podobna sytuacja dotyczy uczniów szkół technicznych, których na koniec roku czekają egzaminy zawodowe

Na razie nie planujemy w temacie egzaminów żadnych zmian – mówi Katarzyna Bogusz, kierownik kształcenia praktycznego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie

– Egzaminy zawodowe w naszej szkole planujemy zgodnie z decyzją Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w terminie 22-23 czerwca, a w technikum ekonomicznym to nawet od 26 czerwca. Na dzień dzisiejszy planujemy, że uczniowie pojawią się w szkole. Egzaminy będą pisane na auli i w mniejszych salach. Liczba uczniów będzie od trzynastu do nawet czterdziestu paru w jednej sali.

Szkoły czekają na decyzje. Nie wiadomo jeszcze kiedy uczniowie powrócą do szkół.

Posłuchaj:
Andrzej Mizera
Katarzyna Bogusz
Bartek Ziaja, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN