To wyjątkowa siostra – każdy pielgrzym może poprosić ją o modlitwę

23.08.2018

Habit, karimata i sandały –  to standardowe wyposażenie zakonnicy na pielgrzymce. Jednak siostra Sylwia Chojnacka ze zgromadzenia Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, poszła o krok dalej. Nosi ze sobą ważną wiadomość dla pielgrzymujących. Agrafką do kieszeni plecaka przymocowała żółtą plakietkę z napisem: Jeśli chcesz to mogę się za ciebie pomodlić.

Myślę, ze ta plakietka to jest narzędzie dzisiejszej ewangelizacji. Ja ją dostałam i szczerze mówiąc nie spodziewałam się dużego odzewu – mówiła siostra podczas naszego programu na żywo z Sokolników (województwo śląskie).

Niesamowitą sytuacją była ta, kiedy podszedł do mnie chłopak, dał mi list i poszedł. Ja idąc czytam ten list, w którym jest opisana jego historia życia, to co teraz przeżywa z prośbą o modlitwę. Mobilizuje mnie to do tego, żeby nie powiedzieć: “Dobrze, kiedyś się za Ciebie pomodlę”, tylko mówię: “Panie ja Ci teraz oddaję tę osobę, właśnie w tym momencie” – tłumaczy siostra Sylwia.

Podczas siódmego dnia wędrówki, pielgrzymi zastanawiają się na tym, jak realizować swoje powołanie. Rekolekcjonista pielgrzymki jezuita o. Remigiusz Recław przypomina, że modlitwa to nie tylko sztuka dla sztuki.

Posłuchaj:
siostra Sylwia Chojnacka
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN