Wyjątkowe oferty pracy i zwolnienia grupowe w Tesco

20.03.2019

Dobrze płatna praca czeka na pracowników w powiecie tarnowskim. Nawet 8 tysięcy złotych może zarobić murarz, o tysiąc mniej kierowca ciężarówki.

Aktualnie wśród ofert Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie można znaleźć też dobrze płatne stanowiska dla pielęgniarek czy mechaników.

To prawdziwe okazje wśród ofert pracy – mówi Angelika Bilska, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie.

– Murarz – tynkarz może zarobić 8 tysięcy złotych, jednak w ofercie pracodawca zastrzega sobie, że możliwe są delegacje do Szwecji, stąd kwota zarobków może być taka wysoka. Mamy też w swojej ofercie dobrze płatną pracę dla elektromechanika czy pracownika dociepleń, który może liczyć na 5 tysięcy złotych. O tysiąc mniej może zarobić monter kanałów wentylacyjnych. 3400 złotych może zarobić pielęgniarka rejestratorka.

Zgodnie z przewidywaniami doszło do zwolnień grupowych w sieci supermarketów Tesco. Z zamkniętego sklepu w Żabnie zatrudnienie straciło 11 osób.

O planach zwolnień większej liczby pracowników zostaliśmy poinformowani – dodaje Angelika Bilska.

– Wpłynęło zawiadomienie z firmy Tesco, o przyjętych ustaleniach, dotyczących zwolnień grupowych. Przyczyną ich jest zamknięcie sklepów. Te zwolnienia grupowe odbywają się już od 1 lutego i potrwają do końca marca. Objętym zwolnieniami grupowymi proponowane są w miarę możliwości oferty podjęcia pracy na tym samym bądź innym stanowisku, w innym sklepie tej firmy.

Dodajmy, że sklep tej sieci został również zamknięty w Bochni, gdzie pracę straciło ponad 20 osób.

Posłuchaj:
Angelika Bilska
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN