Wymiana pieców w Limanowej. Wnioski można składać tylko do piątku

09.04.2021

Jeszcze tylko dzisiaj można składać wnioski o wymianę pieców. To ostatnia szansa dla mieszkańców Limanowej na skorzystanie z pieniędzy z puli przeznaczonej na program Stop Smog. Wnioski dotyczyć mogą też termomodernizacji domów jednorodzinnych. Na co mogą liczyć mieszkańcy?

Najbardziej potrzebujący mieszkańcy, którzy mają niskie dochody, zapłacą jedynie za 10% wymiany. Większość kosztów (70%) pokrywa NFOŚiGW, a pozostałą (20%) – miasto. Ułatwieniem jest też to, że w tym przypadku całą procedurą związaną ze złożeniem wniosku i realizacją zadania w imieniu mieszkańców zajmował będzie się samorząd.

W ramach programu można wymienić lub zlikwidować wysokoemisyjny piec, lub inne źródło ciepła na niskoemisyjne, ale też można przeprowadzić termomodernizację domu jednorodzinnego. Koszt wszystkich prac nie może przekroczyć 53 tysięcy złotych. Wniosek może złożyć właściciel lub współwłaściciel budynku, który rzeczywiście w nim mieszka.

Informacji w sprawie programu udziela ekodoradca w Urzędzie Miasta Limanowa pod nr. tel.: 18 337 20 54 wew. 164 lub e-mail: emol@miasto.limanowa.pl

Posłuchaj:
Maria Mółka, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN