Wypoczynek i relaks na świeżym powietrzu

26.01.2021

Ponad 20 metrowa wieża widokowa i inne atrakcje dla całych rodzin mają powstać na terenie gminy Skrzyszów.

W ciągu 3-4 lat w Szynwałdzie, w przysiółku Świniogóra, gdzie znajduje się jeden z najwyższych punktów w gminie, ma powstać kompleks rekreacyjno – wypoczynkowy.

Chcemy, aby to miejsce przyciągało nie tylko mieszkańców gminy, wszyscy będą mile widziani – mówi wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior. – Łąki kwiatowe, stanice rowerowe, tężnia solankowa, hamaki, siłownia, tyrolka dla dzieci bo jest odpowiednie ukształtowanie terenu. Planujemy ponadto budowę małego boiska trawiastego do gier zręcznościowych, będzie też wiata grillowa, park legend czy labirynt z krzewów oraz nawet ule. Zupełnie ta przestrzeń by nabrała innego życia.

Będzie to miejsce, gdzie będzie można dłużej spędzić wolny czas – dodaje Marcin Kiwior. – Żeby można było przyjechać i skorzystać z oferty, ale nie tylko. To są przepiękne tereny, to jest blisko gminy Ryglice i miejscowości Zalasowa z jednej strony, z drugiej Podkarpacie. Można wyznaczyć ścieżki rowerowe oraz trasy do nordic walking, pochodzić i pooddychać świeżym powietrzem, bo tam jest ono, według pomiarów, jednym z najlepszych w gminie.

Obecnie trwają prace remontowe przy byłym budynku szkoły podstawowej na Świniogórze. Obiekt ma zostać przeznaczony na zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Gmina Skrzyszów ma już zabezpieczone środki w budżecie na ten cel, na wieżę widokową 150 tys. zł i taką samą sumę na tężnię. Remont szkoły będzie kosztował ponad 60 tys. zł.

Gmina będzie się starać także uzyskać dofinansowanie na realizację tych planów.

Centrum wypoczynku na Świniogórze ma być drugim po terenach wokół zbiornika retencyjnego w Skrzyszowie takim miejscem w gminie Skrzyszów.

Posłuchaj:
Marcin Kiwior
Małgorzata Miczek-Zabawa, fot. Anna Mądel/szynwald.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN