Kierowcy pytają co z remontem Lwowskiej?

19.09.2018

To miała być jedna z najważniejszych inwestycji w tegorocznym budżecie. Wygląda na to, że rozpoczęcie remontu ulicy Lwowskiej jeszcze nie tak szybko.

Początkowo prace miały ruszyć późną wiosną, potem w wakacje. Później urzędnicy zapewniali, że pierwsze maszyny na Lwowskiej pojawią się po otwarciu przejazdu pod wiaduktem przy Gumniskiej. A tymczasem remont rozpoczął się… na Słonecznej.

Kierowcy, z którymi rozmawiał reporter RDN, narzekają najbardziej na miejscami wyboistą nawierzchnię na ulicy Lwowskiej.

– Stan Lwowskiej jest tragiczny, nawierzchnia powinna być natychmiast wymieniona. – Tam są koleiny. – Na razie to nie jest najlepsza droga. Jana Pawła już była poprawiana i wydaje mi się, że zrobią tak, że będzie dobrze. – Jak się jeździ przed 7, a potem przed 15 i po 15, to nie da się przejechać, są tam takie muldy. – Droga jest w fatalnym stanie, bardzo mało się tam robi – komentują kierowcy.

Co na to władze?

-Mieliśmy w pierwszej kolejności zająć się ulicą Lwowską, niemniej jednak niemal w ostatnim możliwym terminie udało nam się zdobyć jednoroczną, dość istotną dotację na remont ulicy Słonecznej – tłumaczy Daniela Motak, rzeczniczka tarnowskiego magistratu. – Stąd decyzja, aby wszystkie siły zmobilizować teraz na ulicy Słonecznej, żeby ten remont wykonać szybko, sprawnie, żeby tą dotację wykorzystać i terminowo ją rozliczyć – wyjaśnia Daniela Motak i dodaje, że środki z tej dotacji trzeba rozliczyć do końca roku.

Modernizacja ulicy Lwowskiej to jedna z najdroższych inwestycji zapisanych w tegorocznym budżecie, na które miasto planuje wydać w sumie ponad 20 mln złotych.

Remont ma się rozpocząć na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku.

Posłuchaj:
kierowcy
Daniela Motak
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) -Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN