Wyrzucał śmieci gdzie popadnie. Wpadł przez zdjęcie rentgenowskie

16.06.2021

Za pomocą… rentgena tarnowscy policjanci namierzyli mężczyznę, który pozbył się swoich śmieci, wyrzucając je w polach.

Do sytuacji doszło, kiedy właściciel terenu, na którym ktoś zrobił sobie nielegalne wysypisko, zauważył śmieci i powiadomił policję.

Funkcjonariusze przejrzeli porzucone w szczerym polu odpady i znaleźli w nich… zdjęcie rentgenowskie z danymi jego właściciela.

Znalezienie sprawcy w tej sytuacji było już tylko formalnością. Jak powiedział asp. sztab. Paweł Klimek, takie przypadki wcale nie są rzadkie.

– Wyrzucamy śmieci i zapominamy, że pozostawiamy po sobie jakiś tam ślad. Ten ślad akuratnie został skrupulatnie przez policjantów odnaleziony i przedstawiony jako dowód w prowadzonym postępowaniu. Jeżeli wyrzucamy gdziekolwiek śmieci, gdzieś, gdzie nam się wydaje, że nikt nas nie widzi, to musimy się liczyć z tym, że może nas ktoś zauważyć, że możemy trafić na kamery i nasz samochód może być nagrany. Kolejną rzeczą jest to, że policjanci przeszukują takie śmieci i w tych śmieciach już niejednokrotnie pozostawione były ślady z danymi adresowymi, z danymi korespondencyjnymi.

Sprawca, 24-letni mieszkaniec Skrzyszowa, przyznał się do popełnionego wykroczenia.

Za nielegalny wywóz śmieci grozi mu m. in. do 5 tys. zł grzywny. Zobowiązał się również do pokrycia kosztów wywozu śmieci, które poniosła gmina.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Maria Polaczek, fot. tarnowska policja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN