Wysoka frekwencja na Podkarpaciu

29.06.2020

Mieszkańcy powiatu dębickiego w niedzielę tłumnie poszli do urn wyborczych. Najwyższa frekwencja była w mieście Dębica i gm. Żyraków. Tam zagłosowało ponad 66 proc. uprawnionych. Bezapelacyjnym zwycięzcą został Andrzej Duda, który w większości gmin zdobył ponad 60 proc., a w gminie Brzostek nawet 78 proc. Najniższy wynik urzędujący prezydent odnotował w Dębicy, bo 52 proc.

W większości gmin powiatu dębickiego drugi wynik zdobył nie Rafał Trzaskowski, a Krzysztof Bosak. Tak było m.in. w gm. Żyraków, Brzostek i Jodłowa.

Obecny prezydent Warszawy miał spore poparcie w mieście Dębica, gdzie zdobył ponad 23 proc. poparcia.

Czwarty był Szymon Hołownia. W całym powiecie dębickim uzyskał ponad 8 proc. głosów.

Gdyby o wyborze prezydenta decydowali mieszkańcy powiatu mieleckiego, to drugiej tury by nie było, a zwycięzcą byłby Andrzej Duda. Zdobył on blisko 70 proc. głosów. Drugi wynik miał Rafał Trzaskowski prawie 10 proc. oraz Szymon Hołownia i Krzysztof Boska po blisko 8 proc. Najwyższy wynik urzędujący prezydent zdobył w gm. Gawłuszowice, bo aż 75 proc. głosów. Frekwencja wyborcza w powicie mieleckim wyniosła ponad 60 proc. Wyniki nie są jednak pełne, bo głosy są wciąż liczone w Mielcu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN