Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączy będzie współpracować z Wojewódzkim Urzędem Pracy

29.11.2021

Webinaria, debaty w ramach barometru rynku pracy, ale też liczne szkolenia. Z takich możliwości będą mogli skorzystać studenci w Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu.

Uczelnia podpisała w poniedziałek (29.11) umowę o współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie.

Za tym idą konkretne możliwości finansowane dla studentów z Sądecczyzny – zaznacza wicedyrektor urzędu, Michał Kądziołka.

To są kwestie szkoleń i możliwość zdobycia dodatkowych dofinansowań na szkolenia również na studia podyplomowe. W zależności od konkretnego projektu. Jeśli chodzi o “Kierunek Kariera” to jest kwota około 2 700 zł, a jeżeli mowa o programie “Kierunek Kariera Zawodowa” to jest kwota 5 tys. zł. Tak więc naprawdę na stole leży konkretna gotówka, po którą mogą sięgnąć mieszkańcy Małopolski – dodał.

Co ważne, programy w większości dają możliwość zmiany swoich kwalifikacji zawodowych, co pozwala dostosować się do potrzeb rynku pracy.

To bardzo ważne dla dorosłych osób, które stanowią większość naszych studentów – mówi rektor nowosądeckiej WSB, Dariusz Woźniak.

Oni szukają wsparcia finansowego, żeby nie tylko ze swoich prywatnych źródeł finansować zmiany swoich kwalifikacji. Jest właśnie ku temu znakomita okazja, bo Wojewódzki Urząd Pracy dysponuje takim programem i takimi pieniędzmi, stąd bardzo cieszymy się z podpisania takiej umowy – podkreśla Woźniak.

Szczegóły oraz wnioski szkoleń z Wojewódzkiej Urzędu Pracy będą dostępne poprzez elektroniczną platformę Wyższej Szkoły Biznesu.

Posłuchaj:
Michał Kądziołka
Dariusz Woźniak
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN