XIV Dni Radłowa [ZDJĘCIA]

01.07.2019

Występy muzycznych zespołów z regionu, zabawy oraz pokazy bezpiecznego zachowania nad wodą. To główne atrakcje dwudniowych Dni Radłowa.

Na scenie prezentowały się młode talenty śpiewu czy też tańca. Dla kilkuletniej Darii Szkarłat taniec stał się pasją kilkanaście miesięcy temu.

– Mama zobaczyła, że ja do tego pasuje i że jestem w tym stylu, że jestem rozciągnięta. Nawet gdy jeszcze nie chodziłam na balet, to właśnie się rozciągałam i na siłę zrobiłam szpagat. Teraz umiem dużo więcej bo szpagat męski czy damski oraz piruety.

Dla tych którzy przybyli w niedzielne popołudnie na radłowski Rynek, przygotowano wiele atrakcji muzycznych. Przy okazji zabawy, można było wesprzeć mieszkańców Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcu.

– Bawimy się świetnie na Dniach Radłowa. Jesteśmy ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Siedlca. Zbieramy przy okazji pieniądze dla naszej podopiecznej, która jest w ciężkiej sytuacji finansowej, a z racji choroby i głębokiej depresji. Puszka już jest prawie pełna, ale na pewno każdy grosz się zmieści. Każdy z proponowanych tu występów jest ciekawy. Począwszy od musztry paradnej, przez koncerty młodych wykonawców. Każdy znajdzie sobie coś do posłuchania czy też zobaczenia. Na Andrzeju Piasecznym na pewno zbiorą się tłumy.

Mamy się czym pochwalić, bo w naszej gminie działa wiele zespołów muzycznych – mówi burmistrz Radłowa, Zbigniew Mączka.

– Mamy duży dorobek kulturalny, dlatego rozpoczynamy wcześniej w tym upale. Bo wszyscy chcą pokazać na Dniach Radłowa to co przez ostatni rok jakby ćwiczyli. Przed chwilą zaprezentowała się młoda tancerka, ale mamy też młodzieżowe zespoły muzyczne czy też zespoły folklorystyczne. Wszyscy chcą pokazać swój dorobek.

W sobotnie popołudnie nad radłowskim zalewem, odbyły się pokazy ratownictwa wodnego, a także wykłady o bezpiecznym wypoczynku.

Na finał Dni Radłowa zaśpiewał Andrzej Piaseczny. Jego występ został sfinalizowany z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Posłuchaj:
Daria Szkarłat
Mieszkańcy ŚDS w Siedlcu
Zbigniew Mączka
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN