Nadal za dużo chloru w wodzie w Grybowie. Kolejne badania już w poniedziałek. [AKTUALIZACJA]

02.07.2021

Kolejne badania wody pitnej z ujęcia “Równie” w Grybowie odbędą się w poniedziałek. Obecnie poziom chloru w wodzie się zmniejsza, ale parametry nadal są za wysokie, aby był ona możliwa do użytkowania.

Przypomnijmy, że Wodociągi Publiczne poinformowały o zwiększonych parametrach mętności i barwy, a także dopuszczalnej dawki chloru w wodzie. To oznacza, że woda nadaje się do celów gospodarczych, ale nie do picia. Tym samym problem z jej dostawą ma około 3000 mieszkańców Grybowa.

Cały czas prowadzone są czynności higieniczno – sanitarne, które nakazał sanepid, aby przywrócić wodzie normy bezpieczne dla ludzi. Od wczoraj rozmieszczone są też beczkowozy przy blokach na ul. Bema, na osiedlu domów jednorodzinnych przy ulicy Topolowej oraz na grybowskim rynku.

Burmistrz Grybowa Paweł Fyda, podczas posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podjął decyzję o zakupie i montażu dodatkowych urządzeń filtrujących.

Ich wybór będzie jednak uzależniony od dostępności na rynku produktów spełniających wymagane parametry. Może to mieć znaczący wpływ na termin usunięcia awarii. Pragnę państwa serdecznie przeprosić, a jednocześnie prosić o wytrwałość i zrozumienie zaistniałej sytuacji – poinformował na stronie internetowej miasta Grybów Paweł Fyda.

Jak wynika z ostatnich informacji, woda z ujęcia “Równie” będzie kolejny raz przebadana już poniedziałek i jest to pierwszy możliwy termin, w którym może zostać ona przywrócona do użytkowania. Jeśli tak się nie stanie to możliwe pod tym kątem są kolejne dni tygodnia.

Jednocześnie miasto liczy na to, że już w środę zostaną dostarczone nowe urządzenia filtrujące, co spowoduje, że planowo w czwartek będzie można je zamontować.

 

Łukasz Raczkowski, fot. zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN