Żabno bez projektu obwodnicy

21.09.2018

Projekt przebiegu trasy obwodnicy Żabna bez rozstrzygnięcia. Zakończył się pierwszy przetarg, który miał wyłonić wykonawcę koncepcji nowej drogi. Do Urzędu Miasta nie wpłynęła żadna oferta.

Trasa obwodnicy miałaby przebiegać przez Żabno i połączyć Dąbrowę Tarnowską bezpośrednio z Borusową.

– Wykonawca projektu ma za zadanie przedstawić co najmniej trzy warianty przebiegu drogi – mówi Arkadiusz Baran z Urzędu Miasta Żabno. – Wielowariantowa koncepcja obwodnicy ma łączyć drogę wojewódzką 975 z 973. Jak będzie wyglądała jej trasa zależy od wykonawcy, chodzi nam o zaprezentowanie przebiegu drogi. Obwodnica może przebiegać przez Żabno, być może Podlesie, Niecieczę, tak aby odciążyć ruch skierowany przez Dąbrowę Tarnowską i ruch skierowany w stronę Otfinowa – wyjaśnia.

Mieszkańcy, z którymi rozmawiał reporter RDN twierdzą, że budowa obwodnicy miasta jest dobrym pomysłem.

– Trochę odciąży centrum tego miasta od tirów, czy samochodów, które jadą na Dąbrowę, czy w innym kierunku. – Miasta powinny być tylko dla tubylców, a nie puszczać cały ruch przez środek miasta. – Dla mieszkańców na pewno będzie lepiej. Mniejszy hałas, mniej spalin, czystsze powietrze. – Zawsze dla miasta jest lepiej jak ruch, szczególnie ciężkim taborem, odbywa się poza nim – komentują.

Żabieński magistrat na dniach ma ogłosić kolejny przetarg.

Posłuchaj:
Arkadiusz Baran
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN