Zabrakło na odśnieżanie miasta w grudniu

06.12.2018

Zwiększenie kwoty na koniec roku zaskoczyło niektórych radnych, bo – jak mówią – zima nie sprzyjała do tej pory odśnieżaniu i wyjazdom piaskarek.

Kwotę zwiększono o 200 tys. zł. Radny Kazimierz Koprowski zwrócił się o uzasadnienie w tej sprawie.

Dopytywałem, czym to jest spowodowane. Otrzymałem uzasadnienie, które można spuentować: brakuje, bo brakuje. Przypomina mi się powiedzenie – sorry, taki mamy klimat. Ale ten klimat jest taki, że mamy taką pogodę, że nie potrzeba było do tej pory wykładać większych środków na zimowe utrzymanie. Podobnie było między styczniem a kwietniem. 200 tys. zł to jednak poważna kwota – dodaje radny.

Na tegoroczne utrzymanie dróg było w sumie ponad 5 milionów.

Krzysztof Kluza, zastępca dyrektora ZDiK-u, tłumaczy, że pieniądze będą potrzebne jeszcze w tym roku na odśnieżanie, żeby bezpiecznie utrzymać miasto. Jak wyjaśnia, część pieniędzy wykorzystana została w lecie na sprzątanie ulic, a sporo wydano też do wiosny.

Ponad 2,5 miliona zł wydaliśmy na sezon zimowy na początku roku. Pomimo tego, że nie ma śniegu i wielkiego mrozu, utrzymać ulice trzeba. Klimat się ociepla, natomiast w nocy już były miejsca, gdzie musieliśmy wyjechać na kilka ulic, bo było ślisko.

Jak mówią urzędnicy, dzień zimowego utrzymania kosztuje 30 tys. zł.

Posłuchaj:
Krzysztof Kluza
Kazimierz Koprowski
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN