Zabytkowe pociągi retro już po raz szósty wyjadą na tory subregionu sądeckiego

01.09.2020

Każdy chętny będzie mógł skorzystać z tej wyjątkowej atrakcji przenosząc się nieco w czasie. Wszystkie zaplanowane trasy przebiegają przez malownicze miejsca, uczestnicy podróży będą mogli zobaczyć m.in. piękny krajobraz Beskidu Sądeckiego.

Po za przejażdżką będzie można zwiedzić ciekawe miejsca, a także spróbować regionalnych przysmaków, czy zobaczyć występy zespołów regionalnych. – W tym roku będzie aż 10 okazji by przejechać się zabytkowym pociągiem – mówi Łukasz Wideł, jednej z Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

– Zaplanowaliśmy trasy przez Dolinę Popradu z Nowego Sącza do Muszyny i Krynicy. Będziemy chcieli zabytkowym parowozem dojechać do Biecza. W dalszych tygodniach zaplanowaliśmy przejazdy m.in. z Tarnowa do Tuchowa, z Tarnowa do Żabna, a także przejazd okolicznościowy z okazji 11 listopada, który odbędzie się na trasie dawnej kolei transwersalnej Nowy Sącz – Chabówka – wyjaśnia organizator akcji.

Organizatorami całej inicjatywy jest Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei we współpracy z PKP CARGO. Bilety są dostępne na stronie Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei http://www.nsmk.pl/

Posłuchaj:
Łukasz Wideł
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN