Zakaz pod Panoramą usunięty!

29.05.2020

Ta decyzja była związana z wprowadzeniem stanu epidemicznego na terenie kraju – tak prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel komentuje obowiązujący do niedawna zakaz parkowania między 19 a 6 rano pod sądecką “Panoramą”. Interpelacje w tej sprawie złożył na ręce włodarza miasta, wiceprzewodniczący Rady Artur Czarnecki. Reakcja ratusza była błyskawiczna.

– Chodziło o to, żeby na parkingach nie grupowała się młodzież, która tradycyjnie się tam spotykała wieczorami i stwarzała zagrożenie epidemiczne. W tej sprawie w zeszłym tygodniu wypowiadał się już Pan Krzysztof Ziaja, z tego co wiem, te obostrzenia już zostały zdjęte.

Nie możemy sobie pozwolić na takie ograniczenia, w sytuacji kiedy trzeba podnieść z kolan sądecki biznes – tłumaczy autor interpelacji wiceprzewodniczący Rady Miasta Artur Czarnecki. – Dlaczego mielibyśmy odbierać restauracjom i hotelom zmotoryzowanych klientów?– pyta Radny.

– Czy nie przyniesie to przypadkiem likwidacji drobnej działalności prowadzonej przez sądeckich przedsiębiorców? Przecież oni dzierżawią, wynajmują, płacą naprawdę wysokie czynsze najmu, a jeżeli ich pozbawimy możliwości przyjmowania gości po godzinie 19 a przecież o tej porze starówki w całej Polsce ożywają.

Zgodnie z wprowadzonym przez rząd kolejnym etapem odmrażania gospodarki, do życia wracają puby i restauracje na sądeckiej starówce. Parking przy ulicy Romanowskiego ma ułatwić życie zmotoryzowanych klientów.

Posłuchaj:
Ludomir Handzel
Artur Czarnecki
Wydawca, Sylwia Iwańska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Patryk Wicher
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN