Są szanse na dodatkowe pieniądze na rewitalizację zakliczyńskiego rynku [WIDEO]

24.11.2017

Jest szansa, że rewitalizacja rynku w Zakliczynie będzie kosztować dużo mniej niż pierwotnie planowano. Samorząd planuje ubiegać się o specjalną promesę na tzw. wkład własny do inwestycji.

– Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego daje taką możliwość – potwierdził w programie Słowo za słowo, burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.

– Ja myślę, że tutaj można dostać nawet do 80% wkładu własnego, czyli można by było uzyskać około 2 mln złotych. Jeśli uda nam się uzyskać dofinansowanie za środków regionalnego programu operacyjnego plus środki z Ministerstwa to myślę, że bylibyśmy naprawdę w stanie bardzo niewielkie środki wyasygnować ze strony gminy Zakliczyn na realizację – dodaje burmistrz.

Póki co obliczono, że rewitalizacja zakliczyńskiego rynku pochłonie około 10-ciu milionów złotych. Samorząd się stara o dofinansowanie unijne na poziomie 7 milionów. Wniosek uzyskał pozytywną ocenę formalną. Burmistrz Dawid Chrobak zapewnia, że przebudowa nie zakłóci tradycyjnego handlu w tym miejscu. W RDN Małopolska powiedział, że nie pozwoli sobie na cyt. casus ulicy Krakowskiej w Tarnowie.

Zobacz:

Posłuchaj:
Dawid Chrobak
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN