Zakończył się remont najgorszej drogi w gminie Brzostek

12.05.2022

Kierowcy w końcu mogą odetchnąć z ulgą. Zakończył się remont ponad pięciokilometrowego odcinka drogi Brzostek-Kamienica Górna-Smarżowa oraz mostu na potoku Kamienica w Bączałce.

Starosta dębicki Piotr Chęciek w rozmowie z Radiem RDN Małopolska podkreśla, że droga była w fatalnym stanie.

– To była jedna z dróg najbardziej zniszczonych w powiecie i od chwili, kiedy zostałem starostą zależało mi na tym, by ją wyremontować. Dzięki pomocy Ministra Infrastruktury Rafała Webera udało się ją umieścić na liście zasadniczej Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Teraz mieszkańcy mogą już bezpiecznie się poruszać po tej drodze. Można powiedzieć, że to ogromny krok cywilizacyjny dla kierowców gminy Brzostek.

Prace polegały na wykonaniu nowej nawierzchni na tym odcinku, remoncie poboczy oraz przepustów pod koroną drogi, oczyszczeniu rowów melioracyjnych, a także modernizacji mostu w Bączałce.

Łączny koszt inwestycji wyniósł niemal 5 milionów złotych. 70 procent (około 3,5 miliona) zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałymi 30 procentami kosztów powiat dębicki podzielił się po połowie z gminą Brzostek.

Jakub Sajdak, fot. Powiat Dębicki
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN