Zakończyła się budowa nowych szlaków wielofunkcyjnych Velo Limanowski [ZDJĘCIA]

07.05.2021

Zakończyła się budowa nowych szlaków Velo Limanowski. Ich uroczystego otwarcia dokonano w Szczawie. Chodzi o 40 nowych kilometrów tras pieszych i rowerowych, w tym gminne odcinki, łączące je z trasą Velo Dunajec. Na najbliższy sezon zimowy przygotowane są też trasy narciarskie wokół szczytu Mogielicy.

Jak mówił obecny na spotkaniu marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, obecny projekt udało się zrealizować dzięki współpracy gmin powiatu limanowskiego z samorządem wojewódzkim.

Takie rozwiązania będą też proponowane w przyszłości. Najważniejsze jest to, że do tego głównego szkieletu dróg rowerowych, który wypełnia program Velo Małopolska, samorządy w porozumieniu dobudowują tak zwane odnogi. To cieszy, ponieważ my na II etap, czyli na Velo Małopolska 2.0, właśnie taką ofertę chcemy złożyć wielu lokalnym samorządom – dodaje marszałek.

Projekt Velo Limanowski kosztował ponad 8,5 miliona złotych. Z tego prawie 3,5 miliona złotych pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Dodajmy, że w regionie sądeckim w okresie wakacyjnym otwarta ma zostać kładka rowerowa w Zabrzeży oraz kładka w Krościenku nad Dunajcem. Trasy VeloDunajec mają połączyć Sądecczyznę z Krościenkiem nad Dunajcem i Szczawnicą oraz z Jeziorem Czorsztyńskim, a dalej z Zakopanem.

 

Posłuchaj:
Witold Kozłowski
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN