Zakończyły się prace budowlane w hali Jaskółka

04.09.2019

Rusza procedura odbioru Jaskółki, która niebawem zmieni szyld na Tarnów Arena.

Jak informuje Edward Rusnarczyk, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbiory potrwają co najmniej do połowy września.

– Generalny wykonawca złożył zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych i poprosił TOSiR o rozpoczęcie odbiorów końcowych. Przedstawiciele TOSiR przejdą obiekt i sprawdzą dokładnie , czy wpis jest zgodny z prawdą. Jeżeli potwierdzą, że hala jest gotowa, to rozpoczniemy około dwutygodniową procedurę, bo pomieszczeń jest kilkaset i trzeba będzie sprawdzić wszystko od piwnicy po dach, czy wszystko jest zgodnie z projektem.

Pozwolenie na użytkowanie ma być początkiem października. Trwa zakup wyposażenia. Hala Jaskółka miała być oddana rok temu.

Prace opóźniły się z powodu problemów z konstrukcją dachu. Podczas próby opuszczania – z powodu braku wystarczającej liczby wzmocnień – doszło do wygięcia konstrukcji i wykonawca musiał wykonać ją jeszcze raz.

Kosztowało go to dodatkowe 8 milionów zł. Remont hali pochłonął w sumie ponad 58 milionów złotych.

Ruszyła też budowa drogi do Jaskółki od skrzyżowania z Traugutta. Prace potrwają kilka tygodni.

Starania o przekazanie terenu trwały od kilku lat. Ostatecznie miasto wywłaszczyło teren i wydało decyzję o natychmiastowej realizacji inwestycji. Grupa Azoty otrzyma odszkodowanie za utracone miejsce.

Posłuchaj:
Edward Rusnarczyk
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN