
Zamiast kostki będzie asfalt – remont ul. Mickiewicza w Gorlicach
Władze Gorlic szykują się do remontu ul. Mickiewicza. Ulica biegnąca m.in przez rynek mimo wykonanego kilka lat wcześniej remontu wymaga już naprawy. Kierowcy i mieszkańcy skarżą się m.in. na obluzowane kostki i dziury w nawierzchni. Jak wyjaśnia burmistrz Gorlic Rafał Kukla, z nowej drogi kierowcy będą mogli skorzystać już w przyszłym roku.
– Kompleksowa modernizacja, która będzie polegała na demontażu tej kostki, usunięciu warstw podbudowy, ustabilizowaniu istniejącego gruntu, wykonanie nowej podbudowy oraz nawierzchni asfaltowej z asfaltobetonu modyfikowanego tak, aby kolorem nawiązywał jak najbardziej do charakteru, który został nadany tej części miasta.
Remontu ma doczekać się też ul. Stróżowska. Pieniądze na remont tych dróg władze miasta pozyskały z Funduszu Dróg Samorządowych. To kwota ponad 600 tysięcy zł.