Zamiast kuchni – catering. Będą zmiany w trzech nowosądeckich internatach

15.04.2021

W trzech nowosądeckich internatach planowana jest likwidacja kuchni. Chodzi o I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Nr 1 oraz Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych.

Interpelację do prezydenta Nowego Sącza w tej sprawie złożyła przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Iwona Mularczyk. Jej zdaniem kuchnie są potrzebne. – Na przykład w internacie I LO przebywa 81 uczniów. Cały internat jest na 105 uczniów. W pozostałych placówkach to są podobne liczby.

Jak uzasadnia zastępca prezydenta Magdalena Majka – zmiany są konieczne, bo łącznie z tych kuchni korzysta około 200 uczniów, co nie jest ekonomiczne.

– Chcemy, oczywiście w zgodzie przepisami oświatowymi, zmienić system żywienia młodzieży tak, aby żywienie było zapewnione poprzez catering. Ten catering będzie dostosowany do potrzeb osób mieszkających, więc to będzie albo opcja ze śniadaniem i z obiadem, albo tylko obiad.

Stołówki zostaną utrzymane tak aby młodzież mogła spożywać posiłki w komfortowych warunkach, lub według potrzeb, sama je sobie przygotowywać.

Miasto chce wprowadzić zmiany od 1 września.

Posłuchaj:
Magdalena Majka
Iwona Mularczyk
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN