Zamiast starej zbrojowni nowy Instytut Ekonomiczny

13.05.2020

Najpierw rozbiórka – potem budowa. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu przygotowuje się do budowy Instytutu Ekonomicznego. Uczelnia ma już pozwolenie na rozpoczęcie prac. Teraz opracowywana jest dokumentacja przetargowa na wyłonienie wykonawcy prac. – Budowa ruszy, gdy rozebrana zostanie tzw. stara zbrojownia – podkreśla Mariusz Cygnar – rektor sądeckiej PWSZ.

– Mam nadzieję, że w najbliższych dwóch miesiącach, mam nadzieję rozpoczniemy tę największą inwestycję. Ja się bardzo cieszę, że wszystkie sprawy formalno – prawne mamy już za sobą. Kwestia tylko i wyłącznie rozpoczęcia budowy. Zostanie rozebrana tzw. stara zbrojownia i w tym miejscu powstanie nowy instytut ekonomiczny, który zostanie jakby przyklejony – mówiąc w żargonie studenckim – do biblioteki PWSZ.

Instytut Ekonomiczny powstanie przy Alejach Wolności w Nowym Sączu. Będzie miał 3,5 tysiąca metrów kwadratowych i podziemny garaż. Instytut Ekonomiczny liczy najwięcej studentów spośród wszystkich instytutów sądeckiej PWSZ.

Posłuchaj:
Mariusz Cygnar
Marta Jodłowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN