Zamieszania z rekrutacją ciąg dalszy – sporo uczniów pisze podania o rozpatrzenie ich prośby o przyjęcie do szkoły

18.07.2019

Taka sytuacja jest w IV LO, które było najbardziej obleganą szkolą w pierwszym naborze. Aż 70 absolwentów podstawówek i gimnazjów złożyło tam podania o rozpatrzenie ich prośby o przyjęcie do szkoły lub przeniesienie do klasy o innym profilu.

Podania zostaną rozpatrzone końcem sierpnia.

Najwięcej chętnych było do klasy biologiczno – chemicznej, gdzie blisko trzy osoby walczyły o jedno miejsce oraz do biologicznej z elementami psychologii.

W licach I, II i III takich odwołań do komisji rekrutacyjnej nie było.

Odwołań nie ma też w najbardziej obleganym technikum – Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych, gdzie o miejsce w klasie technik informatyk walczyły 4 osoby.

Tymczasem trwa rekrutacja uzupełniająca. Uczniowie, którzy nie dostali się do wybranych szkół, szukają teraz miejsc już poza systemem. Mają jeszcze czas do końca sierpnia. Ale kto pierwszy, ten lepszy. W najtrudniejszej sytuacji są ci, którzy muszą zmienić profil.

– Składałem do XIV, VII i XXI LO i nie dostałem się. Byli uczniowie lepsi ode mnie, do tego skumulowały się dwa roczniki i nie dostałem się. Planowałem zostać fizjoterapeutą i nie wiem, jak to teraz będzie.

Najwięcej osób odpadło z kierunków biologiczno – chemicznych, matematyczno – fizycznych i informatycznych.

Posłuchaj:
Uczeń
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN