Zamieszanie z dostawami szczepionek w Mościckim Centrum Medycznym w Tarnowie

04.02.2021

Szczepionki docierały z opóźnieniem, stąd seniorom zmienił się termin szczepień przeciwko COVID-19.

Osoby, które zdążyły się zarejestrować na miniony wtorek i środę (2 i 3 lutego) nie otrzymały szczepionki w tych dniach – mówi RDN Jan Musiał, prezes przychodni. – W poniedziałek miała dotrzeć szczepionka dla 30 osób, dowiedzieliśmy się, że nie dotrze. Myśleliśmy, że dotrze we wtorek, we wtorek okazało się, że też nie dotrze. Musieliśmy przesuwać wszystkich pacjentów.

To wprowadza zamieszanie w funkcjonowaniu przychodni, niepokoją się również seniorzy – dodaje Jan Musiał. – Jest to dezorganizujące naszą pracę, a równocześnie powiadamiać pacjentów też nie jest przyjemnie. Przepraszamy, że z taką wiadomością musimy do nich dzwonić i przesuwać terminy szczepień. Jest to związane z problemami logistycznymi związanymi ze szczepionką.

Z dwudniowym opóźnieniem szczepionka ma dziś, 3 marca dotrzeć do przychodni. Wówczas grupa seniorów, która miała zostać zaszczepiona w dwa dni, zostanie zaszczepiona w jednym.

Mościckie Centrum Medyczne, podobnie jak inne przychodnie, tygodniowo otrzymuje 30 szczepionek.

Takich problemów nie ma w Centrum Medycznym KOL-MED w Tarnowie.

Jak powiedziała nam prezes Marta Owczyńska, placówka ma zarejestrowanych pacjentów do końca marca, także po 30 osób na tydzień.

– Obecnie do nas wszystko dotarło planowo. Nie mamy żadnych informacji, że nie będzie dostawy. Grupa 80 plus, to mamy do końca marca wszystko wpisane w grafik. Są też osoby, które sygnalizują, że są zainteresowane, żeby się z nimi kontaktować, jak tylko będzie możliwość ustalenia następnych grafików.

Narodowy Funduszu Zdrowia zachęca seniorów, by w razie braku bliskiego terminu w swojej przychodni, szukali możliwości szczepienia na COVID-19 w innych placówkach.

Posłuchaj:
Jan Musiał
Marta Owczyńska
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN