Zamknięty Oddział Neurologii z Pododdziałem Udarowym Szpitala św. Łukasza w Tarnowie

28.01.2021

Wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów, ponieważ wyniki testów w kierunku SARS-CoV-2 potwierdziły zakażenie u kilku pacjentów.

Obecnie trwa dezynfekcja oddziału i sprzętu medycznego – mówi RDN rzecznik prasowy szpitala Damian Mika.

U kilku pacjentów, teraz wiemy, że nie można dokładnie określić, ale ta procedura cały czas badań zarówno pacjentów, jak i personelu oraz osób, które przebywały na oddziale trwa, będzie to do skutku. Mówię tu o pomieszczeniach, aparaturze, o sprzęcie, tak, aby jak najszybciej wrócił do normalnego funkcjonowania.

Wszystkie osoby, które trafiają na oddział poddawane są badaniom na obecność koronawirusa – przypomina Damian Mika.

– Niestety, pomimo negatywnego wyniku na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym okazuje się na przykład, że po kilku dniach, ta choroba może się rozwijać, czego nie pokazywał ten test na SORze. Tak się też zdarzyło na oddziale neurologii.

Obecnie w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie na oddziale przeznaczonym do leczenia chorych na COVID-19 przebywają 42 osoby zakażone koronawirusem, 6 osób wymaga intensywnej opieki i jest podłączonych do respiratorów.

Przypomnijmy, Szpital św. Łukasza w Tarnowie od marca ubiegłego roku odpowiada na potrzeby zakażonych COVID-19. W tej placówce został utworzony oddział, gdzie leczone są osoby chore.

Posłuchaj:
Damian Mika
Małgorzata Miczek-Zabawa, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Otwórz serce dla Leonka - charytatywny koncert w Tuchowie
play
Słowo za słowo (M) - Filip Musiał
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN