Zarząd Województwa Małopolskiego na razie w okrojonym składzie

20.11.2020

Sejmik nie wybrał jednak nowego członka Zarządu Województwa Małopolskiego na miejsce Edwarda Czesaka.

Miał być wybrany w piątek, 20 listopada, podczas sesji nadzwyczajnej Sejmiku.

Tak się nie stało, mimo że marszałek województwa Witold Kozłowski mówił po niespodziewanej rezygnacji Edwarda Czesaka ze stanowiska członka Zarządu, że w tym tak trudnym okresie pandemii i tylu dodatkowych zadań, które ciążą na Zarządzie, trudno sobie wyobrazić, żeby mógł funkcjonować w trybie czteroosobowym, dlatego – jak podkreślał – zależało mu na szybkim uzupełnieniu składu.

Radni zdecydowali jednak na razie inaczej.

Jak komentował radny Wojciech Kozak, w tej sytuacji przechodzimy do historii.

Nie wiem, dlaczego była zwołana sesja w normalnym trybie w nienormalnych czasach – dodaje.

Stawiliśmy się wszyscy, wiemy, że do końca listopada zdecydowanie mówimy nie spotkaniom, grupom, bo jest zagrożenie zdrowia i życia, więc w tej całej normalności zachowaliśmy się nienormalnie. Zwołaliśmy się i przepraszam, tak,  sobie pójdźcie. Czy to jest racja stanu silniejszego? Tu nie chodzi o większość. Jesteście liczebniejsi, ale czy w tym wypadku nie powinien być szacunek nawet do samych siebie? Niestety go nie ma – mówi radny Kozak.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nastąpi powołanie nowego członka Zarządu Województwa Małopolskiego.  Do tego czasu będzie pracował w czteroosobowym składzie – mówi rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego, Michał Drewnicki.

– Sejmik Województwa Małopolskiego podjął decyzję o odwołaniu Edwarda Czesaka z funkcji członka Zarządu, ta decyzja wynikała ze złożenia rezygnacji przez niego i Sejmik taką decyzję musiał podjąć. Natomiast równocześnie radni nie podjęli decyzji o wybraniu nowego członka. Mimo że pierwotnie taki punkt znalazł się na posiedzeniu sesji, to radni większością głosów zdecydowali o przełożenia tego punktu na następne sesje – dodaje rzecznik.

Przypomnijmy, nieoficjalnie powodem rezygnacji Edwarda Czesaka z funkcji członka Zarządu Małopolski miały być sprawy rodzinne.

Edwarda Czesak został wybrany do Zarządu Województwa Małopolskiego w październiku ubiegłego roku.

Posłuchaj:
Wojciech Kozak
Michał Drewnicki
Jadwiga Koziol, foto: malopolska.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN