Kto zastąpi Tomasza Olszówkę?

03.06.2020

2 czerwca samorządowiec ogłosił swoją decyzję o odejściu z Rady Miasta w mediach społecznościowych.

Tomasz Olszówka nie chce komentować swojej decyzji. W zamieszczonym przez niego oświadczeniu czytamy jedynie, że dotychczasowa formuła ‘okazała się dla niego – zwłaszcza w ostatnim okresie – gorsetem zbyt ciasnym, w którym nie czuł się wystarczająco swobodnie’.

Jak mówi przewodniczący tarnowskiej Rady Miejskiej Jakub Kwaśny, odejście Tomasza Olszówki nie było zaskoczeniem, bo radny nosił się z takim zamiarem już od dłuższego czasu.

– Gdzieś tam wcześniej już sygnalizował swoje zamiary, jakiś czas temu odwiedliśmy go od tego. Natomiast po roku wrócił z tymi rozterkami i zdecydowaliśmy się to uszanować. Podkreślam ten fakt, że rezygnacja Tomasza nie wiąże się z żadnym przejściem, zmianą zawodową, która by uniemożliwiała prowadzenie mandatu. Jest to decyzja autonomiczna.

4 czerwca, po Sesji Rady Miasta, Tomasz Olszówka zrzeknie się mandatu radnego. Po uprawomocnieniu się tej decyzji, do Rady Miasta na jego miejsce zostanie powołany nowy członek.

Kto zastąpi Tomasza Olszówkę w Radzie Miasta i na pozycji lidera Inicjatywy Nasze Miasto Tarnów?

– Po około 14 dniach komisarz wyborcza powinna wydać osobie z drugim wynikiem na liście, panu Tomaszowi Żmudzie, postanowienie o objęciu mandatu i najprawdopodobniej na sesji 25 czerwca nowy radny złoży ślubowanie. Kto zastąpi Tomasza Olszówkę na funkcji szefa klubu – tego nie wiemy. Trwają dyskusje, będziemy gorąco namawiać radną Grażynę Barwacz. Myślę, że klub będzie działał równie sprawnie pod wodzą jej wodzą, ponieważ ma duże doświadczenie – tłumaczy Jakub Kwaśny.

Tomasz Olszówka zadeklarował dalszą współpracę z klubem Nasze Miasto Tarnów. Będzie uczestniczył w jego posiedzeniach w charakterze głosu doradczego.

Posłuchaj:
Jakub Kwaśny
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN