Zatrudnienie w urzędzie pod lupą Komisji Rewizyjnej

26.01.2018

Zatrudnienie w bocheńskim magistracie pod lupą radnych z Komisji Rewizyjnej. Sprawdzają oni w jak szybkim tempie rosną kolejne etaty w urzędzie.

Zdaniem przewodniczącego komisji radnych Bogdana Kosturkiewicza, w ostatnich ośmiu latach zatrudnianie nowych osób zwiększyło koszty budżetu samorządu. – Została zwiększona obsada o 28 etatów. Na koniec 2010 roku w urzędzie było zatrudnionych 78 osób, a obecnie pracuje 106 osób. W ślad za wzrostem zatrudnienia, do góry idą pieniądze, które są przeznaczone na funkcjonowanie urzędu. Ta kwota od 2010 roku wzrosła o połowę – komentuje przewodniczący.

Ze zdaniem szefa komisji rewizyjnej bocheńskich radnych nie zgadza się burmistrz. – Tylu nowych pracowników nie zostało zatrudnionych w ostatnich latach – twierdzi Stefan Kolawiński. – To jest zdanie Pana Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Niech on się teraz wytłumaczy, gdzie on widzi 28 etatów więcej w urzędzie, bo ja tego nie widzę. Ja w żaden sposób nie mogę ich wyliczyć. Przykład odnosi się do przerysowania różnych faktów, przez Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej – dodaje burmistrz.

Radni zwracają uwagę na wzrost liczby etatów w wydziale promocji i rozwoju miasta. Bocheński magistrat w ciągu ostatnich lat podwoił tam zatrudnienie. Ostatnio trafił tam także Andrzej Koprowski, który był asystentem burmistrza Bochni.

Posłuchaj:
Bogdan Kosturkiewicz
Stefan Kolawiński
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN