Zawieszenie senatora Koguta w prawach członka PiS nie oznacza jego wyrzucenia z partii

20.12.2017

Prokuratura Krajowa chce postawić senatorowi Stanisławowi Kogutowi zarzuty w sprawie trzech przestępstw o charakterze korupcyjnym. W związku z tym sądecki polityk został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Senator nie może również pełnić swoich obowiązków w zarządzie powiatowych struktur PiS.

– Pan senator jest w tym momencie zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Zaznaczam jest zawieszony, a nie skreślony z listy członków. Na razie mamy taką sytuację, że w wyniku tego nie może brać udziału w posiedzeniach zarządu powiatowego Prawa i Sprawiedliwości – tłumaczy poseł  Józef Leśniak, przewodniczący zarządu powiatowego PiS.

Stanisław Kogut złożył dziś  na ręce marszałka senatu Stanisława Karczewskiego rezygnację z immunitetu.

– Dobrze się stało, że senator sam zdecydował się złożyć immunitet senatorski – dodaje Józef Leśniak. Nie ma taryfy ulgowej, niezależnie, czy ktoś jest senatorem, posłem czy jakimkolwiek innym działaczem naszego ugrupowania. Prawo jest równe względem wszystkich.

Wnioskiem zajmowała się Senacka Komisja Regulaminowa Etyki i Spraw Senatorskich, która uznała że jest on poprawny pod względem formalnym. Decyzję komisji ma ogłosić marszałek. Ta sama komisja zajmie się również  wnioskiem  Prokuratury Krajowej, która potrzebuje zgody Senatu na pociągniecie polityka do odpowiedzialności karnej.

O zarzutach prokuratury krajowej przeczytacie też tutaj:

Senator Stanisław Kogut brał łapówki? – możliwe uchylenie immunitetu i areszt [AKTUALIZACJA]

Posłuchaj:
Józef Leśniak
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) - Dariusz Chrużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN