Zawieszone zostały egzaminy praktyczne na kategorię “A” w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie

23.12.2020

Ze względu na warunki pogodowe i bezpieczeństwo egzaminy zostaną wznowione prawdopodobnie w drugiej połowie marca – mówi radiu RDN dyrektor placówki, Paweł Gurgul.

– Najważniejsze jest to, żeby przede wszystkim egzaminy odbywały się w bezpieczeństwie, czyli żeby te osoby, które do nas przychodziły, żeby nie miały trudnych warunków. Niska temperatura stwarza niebezpieczeństwo dla tych osób, które przychodzą na egzamin. Przy innych kategoriach nie ma to znaczenia.

Jak dodaje Paweł Gurgul, osoby zainteresowane prawem jazdy na kategorię motocyklową mogą zimą zdać egzamin teoretyczny, który nie ma daty ważności.

Zdawalność egzaminów na kategorie motocyklowe jest wyższa niż na kategorię najbardziej popularną, czyli kategorię B – informuje dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. – Zdawalność w tych kategoriach wynosi ponad 62 proc. na kategorię A2 i AM, trochę niższa jest na kategorie A1, czyli tutaj są te osoby, które mają 16 lat, bo od tego wieku można zdawać tę kategorię. Tutaj jest 47 proc. zdawalności. natomiast na kategorię A, osoba, która zda egzamin może jeździć motocyklami o nieograniczonej pojemności i mocy. Tu zdawalność jest 55,5 proc.

Biorąc pod uwagę wszystkie kategorie, zdawalność w MORD w Tarnowie wzrosła w tym roku o ok. 3 proc.

W 2020 roku przeprowadzono 834 egzaminy teoretyczne na kategorię A, w ubiegłym – 705.

Egzaminów praktycznych w zeszłym roku było – 1012, w tym – 958.

Posłuchaj:
Paweł Gurgul
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN