Zbierają podpisy, bo boją się o swoje życie – interwencja RDN

23.10.2017

Powodzeniem rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod petycją o zainstalowanie sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych przez ul. I Brygady. W ubiegłym tygodniu została tam śmiertelnie potrącona kobieta, a druga ciężko ranna trafiła do szpitala. Grupa mieszkańców, obawiając się o swoje zdrowie i najbliższych, postanowiła zwrócić się do prezydenta miasta z prośbą o montaż świateł w tym miejscu. Zaczęto od zbierania podpisów. Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – komentuje Miłosz Drożdż.

Zabrakło nam list do podpisu, bo mieszkańcy licznie oblegali stolik i pozytywnie zareagowali na akcję. W ciągu kilkudziesięciu minut udało nam się zebrać 317 podpisów dodaje inicjator akcji.

Listy można podpisywać jeszcze m.in. w Zespole Administracji Budynków nr 5 na os. Wojska Polskiego oraz w siedzibie Spółdzielni Siła na Gorzkowie. Akcja potrwa do końca października. Wówczas organizatorzy udadzą się z petycją do prezydenta Ryszarda Nowaka oraz Grzegorza Mirka, dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg.

Mieszkańców nie interesuje rondo, jako rozwiązanie problemów z bezpieczeństwem na ul. I Brygady.

Rondo ne rozwiązuje problemu braku bezpieczeństwa dla pieszych, zwłaszcza dzieci i młodzieży, którzy codziennie chodzą tędy do Szkoły Podstawowej nr 21 – mówi Drożdż.

Zobacz również: Mieszkańcy chcą świateł przy ul. I Brygady – tam, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku

Posłuchaj:
Miłosz Drożdż
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN