Zbierają podpisy i proszą o przejście na ruchliwej ulicy – interwencja RDN

08.11.2017

Czy przy ul. Chemicznej powstanie przejście dla pieszych? Pracownicy firm zlokalizowanych przy ulicy Chemicznej starają się o to bezskutecznie. Zbierają podpisy i nic. Sprawa dotyczy odcinka ulicy przy elektrociepłowni.

Chcąc przedostać się na drugą stronę jezdni, gdzie znajduje się przystanek autobusowy, muszą liczyć na życzliwość kierowców. Narażają przy tym swoje bezpieczeństwo.

Najgorzej jest w godzinach porannych i popołudniowych – mówią jednogłośnie pracownicy. – Jest problem z przejściem na drugą stronę, zwłaszcza kiedy wszyscy zmierzają do pracy lub z pracy. Teraz czas został zmieniony, ulica jest nieoświetlona. Jest bardzo niebezpiecznie. Powoduje to pewne problemy z dojściem ludzi do pracy, a poza tym niebezpieczeństwo potrącenia przez samochody. Kierowcy jeżdżą tu za szybko i to też ma wpływ na bezpieczeństwo pieszych, którzy chcą się przemieścić do pracy. Jest to duży problem. Trzeba to jakoś rozwiązać – dodają pracownicy.

W Zarządzie Dróg i Komunikacji słyszmy, że teraz nie ma możliwości, aby w tym miejscu powstało przejście dla pieszych, bo jest ono zlokalizowane na łuku drogi. Ten fragment drogi ma być jednak w przyszłości przebudowany tak, by mogło tam powstać przejście dla pieszych. – W planach mamy takie rozwiązanie, aby poprawić tam warunki bezpieczeństwa oraz wyznaczyć przejście dla pieszych. Ale to może się odbyć dopiero przy zmianie geometrii tego skrzyżowania. Miasto zobowiązało się do sporządzenia dokumentacji, która później będzie podstawą do określenia zakresu rzeczowego i finansowego – mówił Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji

Ma się to stać w perspektywie dwóch lat. Odbyły się też konsultacje z Grupą Azoty, do której należy wschodnia część chodnika. Pełna dokumentacja ma być gotowa w przyszłym roku. Wtedy złożony zostanie wniosek o zaplanowanie środków na tę inwestycję w budżecie miasta.

Posłuchaj:
Pracownicy
Artur Michałek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN