Zbigniew Karciński: – Nietypowa, lecz skuteczna, koalicja zdobywa milionowe dotacje dla powiatu [WIDEO]

23.04.2018

Pracujemy, a nie politykujemy – powiedział w programie Słowo za słowo wicestarosta powiatu tarnowskiego Zbigniew Karciński. Jego zdaniem wielomilionowe dotacje, które udało się pozyskać w ostatnim czasie na różne inwestycje, są skutkiem sprawnie działającej, lecz mocno nietypowej, koalicji PiS-PSL.

Dofinansowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dwudniakach, przebudowy drogi w Karwodrzy czy trasy Zakliczyn-Stróże, wsparcie dla projektu termomodernizacji szkół ponadgimnazjalnych i środki na usuwanie klęsk żywiołowych to tylko niektóre przykłady ekstra pieniędzy, które w ostatnich dniach otrzymało tarnowskie starostwo. – Można by to ująć, że jest to lobbing z każdej strony. Poświęciliśmy się pracy, a nie walce politycznej. Ta kadencja rzeczywiście obfituje w ogromne inwestycje i ogromne środki – odkąd istnieje nasz powiat tak jeszcze nie było – dodaje wicestarosta.

W pierwszej kolejności powiat wykorzysta środki na naprawę dróg zniszczonych przez powódź. Prace mają się rozpocząć i zakończyć jeszcze w tym roku.

Według obliczeń, dzięki dotacjom, budowa ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w Dwudniakach będzie kosztować nie 11 milionów złotych, a milion.

Nauka w nowej placówce rusza od września.

Zobacz także:

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN