Zbigniew Mączka: – Pałac Dolańskich musi służyć wszystkim mieszkańcom

13.10.2021

Burmistrz Radłowa liczy na współpracę z nowym właścicielem zabytkowej posiadłości, którą starostwo powiatowe w Tarnowie wystawiło na sprzedaż.

W programie Słowo za Słowo powiedział, że ma nadzieję, że nowy nabywca będzie otwarty na rozmowy.

– Jeżeli nie się tego uratować, to trzeba robić wszystko żeby współpracować. Trzeba współpracować z nowym właścicielem tak żeby to było z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców. My nie możemy ogrodzić się murem granicznym i powiedzieć ‘Proszę mi tutaj nie przechodzić’. To musi służyć wszystkim mieszkańcom. Nie wiem co tam będzie, nie wiadomo na co pozwoli konserwator. W momencie jak został ogłoszony przetarg, zadzwonili do mnie przedsiębiorcy, którzy byli zainteresowani tym. Nie wiem czy oni złożyli oferty, jedna osoba mówiła o Domu Pomocy Społecznej, druga o hotelu.

Pałac Dolańskich w Radłowie, w którym mieściła się szkoła średnia od kilku miesięcy jest wystawiony na sprzedaż za prawie 5 mln złotych.

W czwartek będzie wiadomo czy i ilu jest chętnych na kupno.

Przypomnijmy, początkowo gmina Radłów chciała zakupić pałac za połowę wartości. Później podjęła uchwałę, żeby powiat przekazał jej kompleks dworski nieodpłatnie, jednak rada powiatu nie przychyliła się do prośby i ogłosiła przetarg na sprzedaż.

Posłuchaj:
Zbigniew Mączka
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN