Zdobył najwyższy szczyt Szwajcarii. Na jego wierzchołku pozował z flagą CORDARE [WIDEO]

16.09.2020

Takim wyczynem pochwalił się sędzia sądu rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej Andrzej Franczyk, który wspiął się na najwyższy szczyt Szwajcarii Dufourspitze liczący blisko 4700 metrów.

Na wierzchołku góry zapozował do zdjęcia z flagą fundacji Cordare, która zajmuje się finansowaniem edukacji uzdolnionej młodzieży.

W życiu trzeba wspierać coś, w co się mocno wierzy – dodawał Andrzej Franczyk po zdobyciu szczytu.

– Ja myślę, że osoby wielkiego serca, którym nie jest obojętny los bliźnich powinny znaleźć sobie jakiś sposób na to, aby tym osobom, którym są w potrzebie w jakiś sposób pomóc i służą temu różne instytucje. W szczególności godne uwagi są takie instytucje, do których mamy zaufanie i ja takie pełne zaufanie mam do fundacji CORDARE prowadzonej przez ks. Roberta Biela.

To właśnie podczas spotkania z księdzem Robertem Bielem zrodził się pomysł zdobycia najwyższych szczytów górskich. Choć, jak przyznaje, początkowo plan na wyprawę był nieco inny.

– Naszym celem początkowo był “atak” na najpiękniejszy szczyt w Europie jak się mówi o Matterhornie, jednak okazało się, że warunki jakie zastaliśmy, które zmieniały się w trakcie naszego pobytu uniemożliwiły to wyjście.

Plan zdobycia Matterhornu został przełożony na następny rok. Jak dotychczas alpinista zdobył już siedem czterotysięczników.

Teraz flaga ma zostać zlicytowana, a dochód w całości przeznaczony na cele fundacji CORDARE.

Posłuchaj:
Andrzej Franczyk
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN