Zebrali 50 tysięcy złotych dla Marysi Zwolińskiej

19.06.2021

Rekordowym wynikiem zakończyła się 8. edycja projektu Run 4 a Smile. W biegu po uśmiech udało się zebrać 50 tysięcy złotych dla Marysi Zwolińskiej. Akcję po raz kolejny organizowała społeczność akademicka Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu we współpracy z wieloma organizacjami. Na co trafią pieniądze?

W tym roku akcja ma pomoc w leczeniu i rehabilitacji 5-letniej Marysi Zwolińskiej, podopiecznej Stowarzyszenia Sursum Corda, chorej na białaczkę limfoblastyczną. – Przedłużająca się epidemia koronawirusa oraz związane z nią restrykcje powodowały wiele trudności w planowaniu całego przedsięwzięcia. Dopiero na dwa tygodnie przed wydarzeniem można było podjąć decyzję o powrocie do tradycyjnej formuły biegowej w Miasteczku Galicyjskim – informują organizatorzy.

Uczestnicy mogli też walczyć o uśmiech małej Marysi zbierając kilometry w dowolny sposób, w dowolnym miejscu na świecie. – W najśmielszych marzeniach nie sądziliśmy, że akcja zakończy się tak wielkim sukcesem – mówi koordynator projektu dr Justyna Sokołowska – Woźniak. – Przyjęliśmy ostrożnie za cel zgromadzenie funduszy w wysokości 30.000 złotych, a marzył nam się wynik 40.000 zł. Dlatego tak bardzo cieszymy się z rekordowej sumy 50.000 złotych, które zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Marysi Zwolińskiej – dodaje.

Na dochód z akcji sumują się cegiełki z wpłat indywidualnych uczestników rywalizacji sportowych, cegiełki od darczyńców i sponsorów oraz dochód z licytacji przeprowadzonych w mediach społecznościowych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN