Żeby zobaczyć łąkę krokusów nie trzeba jechać na Podhale

30.03.2021

W muszyńskich ogrodach na Zapopradziu jeszcze przed zimą zasadzone zostały dwa miliony tych wiosennych kwiatów.

Pierwsze z nich już zaczynają rozkwitać, a lada dzień całe zbocze Suchej Góry powinno zapełnić się kwiatami krokusów – zapewnia Arkadiusz Cycoń z magistratu w Muszynie.

– Trzeba przyjechać do Muszyny, aby się przejść, ale warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny. Wydaje mi się, że będzie to wspaniały widok wart uwiecznienia na takiej pamiątkowej fotografii. Nie zdziwiłbym się, gdyby można było tu zobaczyć kilku wspaniałych artystów, którzy będą chcieli też na płótnie uchwycić właśnie tę chwilę w Muszynie – dodaje.

W tym sezonie ogrody wzbogacą się również o nowe atrakcje. Trwają prace nad stworzeniem kwietnych rzeźb m.in. bociana, łabędzia i rybki. Niedawno powstałe ptasie osiedle i alejka jeży cieszą się sporym powodzeniem wśród najmłodszych zwiedzających. Wkrótce atrakcje wzbogacą się także o nowe tablice informacyjno-edukacyjne dotyczące fauny i flory muszyńskich ogrodów.

Wiosnę widać też na rynku i w centrum Muszyny. To jednak za sprawą baranka wielkanocnego, pisanek i kurczaków.

– Są to specjalne konstrukcje z tworzyw sztucznych i metalu, które pięknie wkomponowują się w nasz krajobraz. Z roku na rok ich przybywa, troszkę się zmienia ten repertuar, więc można coś nowego zobaczyć.

W tym roku w centrum stanęła też kartka świąteczna. Można pozować przy niej w taki sposób, aby powstało wyjątkowe, świąteczne zdjęcie.

Inwestycja realizowana w ramach projektu: “Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez rozwój obszarów zieleni z funkcją edukacyjną w uzdrowisku Muszyna”.

Posłuchaj:
Arkadiusz Cycoń
Maria Mółka, fot. Maciej Zwierz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN