Nie zgadzają się na odwołanie dyrektor Centrum Sztuki Mościce

25.10.2019

Kilkaset osób podpisało się pod apelem do marszałka Województwa Małopolskiego o nieodwoływanie Agnieszki Kawy ze stanowiska dyrektora Centrum Sztuki Mościce i wycofanie się marszałka z podjętej decyzji. To m.in. miejscy urzędnicy.

Dyrektor Wydziału Kultury tarnowskiego magistratu Marcin Sobczyk, dotychczasową ofertę Centrum Sztuki Mościce ocenia bardzo dobrze

– Ta oferta jest adresowana nie tylko dla mieszkańców miasta, ale też dla wszystkich odbiorców z regionu i każdy tam może znaleźć coś dla siebie. To są propozycje, które mają dużą wartość i edukacyjną i społeczną. Musimy też pamiętać o tym, że pani dyrektor Kawa doprowadziła, że ta instytucja jest taką wzorcową w tej części Małopolski, oprócz tego, że największą, to zmodernizowaną. Instytucja, z której my, jako miasto korzystamy i współpracujemy z Centrum Sztuki Mościce.

Przypomnijmy, Urząd Marszałkowski chce ogłosić konkurs na to stanowisko.

Dyrektor Centrum Sztuki Mościce została mianowana 12 lat temu bez konkursu i na czas nieokreślony – powiedział RDN Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

– Zarząd wychodzi z założenia, że wszystkie osoby, które kierują instytucjami kultury powinny być wyłaniane w drodze konkursu, bo to wtedy pozwala zgłosić się wszystkim chętnym zainteresowanym, po drugie jest to procedura bardzo przejrzysta, transparentna, a po trzecie daje szansę, że wygra najlepsza osoba, która ma doświadczenie, umiejętności oraz przedstawi wizje rozwoju tej instytucji.

Jak dodaje rzecznik Urzędu Marszałkowskiego, Agnieszka Kawa może również wziąć udział w konkursie.

Tymczasem na stronie petycjeonline organizatorzy apelu “Kawa w Centrum” pytają: “Dlaczego Marszałek tak nagle i niespodziewanie wyraża votum nieufności wobec obecnej dyrektor oraz de facto samej instytucji?”

Z inicjatorką internetowej akcji Dagmarą Mróz nie udało nam się skontaktować.

Niedawno konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu wygrał Andrzej Zarych. Będą zmiany także w gorlickim Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, gdzie będzie także rozpisany konkurs.

Do tematu wracamy w Pulsie Regionu o 15.30.

Posłuchaj:
Marcin Sobczyk
Michał Drewnicki
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN