Gdzie zgłosić się po informację o tarczy antykryzysowej?

09.04.2020

Pracodawcy, którzy chcą pomocy państwa powinni zgłosić się do Powiatowego Urzędu Pracy – informuje biuro prasowe starosty nowosądeckiego. Chodzi o właścicieli firm z terenu powiatu nowosądeckiego, które nie są pewne, czy mogą skorzystać z tarczy antykryzysowej. Jakie informacje w PUP-ie uzyskasz?

W Powiatowym Urzędzie Pracy można składać wnioski o pomoc. Możliwości jest kilka. Przedsiębiorcy mogą starać się np. o niskooprocentowaną pożyczkę z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców. Są też dofinansowania: części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych, albo części kosztów wynagrodzenia pracowników i należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, a także małych i średnich przedsiębiorców.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego ogłosił już nabór wniosków o udzielnie pożyczki dla mikroprzedsiębiorców i zatrudniających co najmniej jednego pracownika jednakże mniej niż 10 pracowników.

Wnioski można składać przez Internet na platformie praca.gov.pl. lub w formie tradycyjnej za pośrednictwem poczty (w dwóch egzemplarzach). Możliwe będzie też złożenie dokumentów do udostępnionego w tym celu pojemnika, zlokalizowanego przy wejściu do budynku PUP-u.

 

Szczegółowe informacje możecie też utrzymać pod telefonem lub w odpowiedzi na mail przesłany do urzędników.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowym Sączu dyżurują dla Was:

Sławomir Micigolski
tel.: 18 414 94 87, email:smicigolski@pup.powiat-ns.pl

Agnieszka Sromek
tel.: 18 414 94 85, email: asromek@pup.powiat-ns.pl

Łukasz Kościółek
tel.: 18 414 94 42, email: lkosciolek@pup.powiat-ns.pl

Józef Latosiński
tel.: 18 414 94 33, email: jlatosinski@pup.powiat-ns.pl

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Kądziołka
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN