Jest zielone światło dla mieszkań na terenie byłego Owintaru

23.10.2019

To może być przełom w sprawie zagospodarowania jednego z najbardziej niechlubnych zakątków miasta. Prywatna firma z północy kraju dostała decyzję o warunkach zabudowy.

Pozwala ona na budowę na terenie dawnej fabryki przetwórstwa owocowo – warzywnego wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Chodzi o teren od ulicy Bandrowskiego, na którym są zdewastowane szkielety hal po biurach i magazynach.

– Ustaliliśmy warunki zabudowy na budynki mieszkalne wielorodzinne z działalnością usługową w parterach. Wysokość ma być dostosowana do sąsiedniej zabudowy, więc mogą być wysokie, jak i niższe. Decyzja należy do inwestora. Jeśli wykonawca będzie zdecydowany na realizację inwestycji, to może sporządzać projekt budowlany i później występować o pozwolenie na budowę – mówi Małgorzata Abramowicz, dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miasta Tarnowa.

Dopóki radni nie uporają się z uchwaleniem planu zagospodarowania terenu po Owintarze, przedsiębiorca teoretycznie może występować o pozwolenie na budowę, a później ruszać z pracami.

Więcej w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Małgorzata Abramowicz
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Przemysław Czarnek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN