Zimno, ale będzie cieplej

08.10.2019

Mimo, że to dopiero początek października – coraz bardziej czuć powiew zimy. W górach spadł śnieg, a to przełożyło się także na temperatury w regionie tarnowskim. Pojawiły się też pierwsze nocne przymrozki.

Trzeba już myśleć o odświeżeniu zimowych ubrań – przyznają mieszkańcy regionu tarnowskiego.

– Wybieramy się na zakupy po kurtki zimowe, trzeba też ubierać już ciepłe czapki. W powietrzu czuć zimę, rano przywitał nas przymrozek, trzeba było szyby skrobać. Chłodniejsze dni też nie są złe, byle słońce świeciło.

Mieszkańcy regionu, przekonują, że trzeba uważać, żeby się nie przeziębić.

– Trzeba ubierać się na cebulkę, kilka warstw, żeby ewentualnie coś z siebie później zdjąć. Po południu czasem żałujemy, że mamy na sobie tyle rzeczy, no ale jednak rano jak wychodzimy z domu, to jest za zimno na lekki strój.

W długoterminowych prognozach pogody mamy jeszcze szansę na cieplejsze dni.

Po bardzo chłodnym poniedziałku, wtorek ma być cieplejszy – zapowiada dyżurny synoptyk IMGW w Krakowie, Bartłomiej Pietras.

– W ciągu dnia od zachodu będzie się sukcesywnie nasuwać taka zatoka z frontem okluzji, za którym napłynie nieco cieplejsze powietrze polarno – morskie. W ciągu dnia już około 10 -12 stopni, na plusie w nocy już zdecydowanie na plusie, około 8-10 stopni.

Środa ma być bardzo podobna pod względem temperatur do wtorku, z kolei w weekend możemy liczyć na temperatury sięgające 20 stopni Celsjusza.

Wysokie temperatury mają się utrzymać do połowy przyszłego tygodnia.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Bartłomiej Pietras
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN