Zjazd z autostrady w Bochni najwcześniej w 2021 roku

02.10.2019

2021 rok – tak na dzisiaj wygląda najwcześniejszy możliwy termin zakończenia pierwszego etapu budowy zjazdu z bocheńskiej autostrady. Wojewoda wydał zezwolenie na realizację inwestycji, co oznacza, że można rozstrzygnąć ogłoszony blisko rok temu przetarg na jej realizację.

Od otwarcia autostrady ruch z węzła Bochnia w kierunku “starej czwórki” odbywa się drogami powiatowymi, a przygotowania do budowy łącznika z prawdziwego zdarzenia hamowały głównie protesty mieszkańców.

Towarzyszyły one wyznaczaniu przebiegu łącznika głównie na terenach położonych w pobliżu ulicy Brzeskiej, dlatego budowę podzielono na dwa etapy.

Jako pierwszy powstanie odcinek, który nie wzbudza kontrowersji: od zjazdu z autostrady A4 ulicą Smyków, gdzie zaplanowane rondo, a następnie w pobliżu Stalproduktu do ulicy Krzeczowskiej, gdzie powstanie drugie rondo.

Oferty na budowę tego odcinka otwarte zostaną we czwartek. Władze wojewódzkie zarezerwowały na ten cel 40 milionów, a realizacja inwestycji ma potrwać 20 miesięcy.

Kiedy powstanie kolejny odcinek od Krzeczowskiej do drogi krajowej nr 94 – na razie nie wiadomo.

Zarząd dróg wojewódzkich posiada studium tego odcinka z elementami koncepcji. Jest też decyzja środowiskowa – jednak nieprawomocna, ponieważ jedna ze stron wniosła skargę do sądu administracyjnego, gdzie nadal toczy się postępowanie.

Ponieważ droga w drugim etapie musi być przeprowadzona przez tory wiadomo już, że jej budowa będzie tam droższa, prawdopodobnie też potrwa nieco dłużej.

Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN