Zła jakość powietrza w Nowym Sączu

16.03.2021

Normy pyłów PM 10 i PM 2,5 były rano przekroczone. Kiepsko jest szczególnie na osiedlu Wólki, ale problem jest w wielu miejscach regionu.

Zimna noc, ogrzewanie domów i problem gotowy. Nowy Sącz – niestety – słynie z tego, że jest tu problem z zanieczyszczonym powietrzem. Nie inaczej jest dziś. Swoje robi ukształtowanie terenu – kotlina.

Dziś są przekroczenia pyłów PM 10 i PM 2,5, więc Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu wydało ostrzeżenie 1 stopnia o zanieczyszczeniu powietrza. W związku z tym jest zakaz używania kominków, ogrzewania na węgiel lub drewno, jeśli to nie jest jedyne źródło ciepła.

Zaleca się też ograniczenie intensywnego wysiłku na zewnątrz – szczególnie jeśli ktoś ma kaszel, ból gardła lub pieczenie w oczach. Podobnie w przypadku osób starszych oraz tych mających problemy z układem oddechowym. Odradza się też wietrzenie pomieszczeń.

Dodajmy, że kiepskie powietrze jest dziś nie tylko w Nowym Sączu, ale też w okolicznych miejscowościach czy w Limanowej. Dobrego powietrza nie ma dziś też w Tarnowie.

Posłuchaj:
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN